Co powoduje krwawienie z implantacji?

Co powoduje krwawienie z implantacji?

Krwawienie implantacji występuje, gdy zapłodnione jajo przywiązuje się do podszewki macicy samicy, aby rozpocząć proces wzrostu ciąży.

Uwaga na temat płci i Płeć

seks i płeć istnieją na spektrum. W tym artykule użyje terminów „mężczyzna”, „kobieta” lub oba w odniesieniu do seksu przydzielonego przy urodzeniu. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Jest to powszechne zjawisko u ciężarnych kobiet, ale wiele z nich jest całkowicie nieświadomych tego, co to jest.

Niektórzy ludzie mogą mylić krwawienie z plamieniem z miesiączką, menstruację, Ponieważ oba mogą wydawać się podobne.

jednak to krwawienie jest bardzo lekkie i zwykle nie wymaga pomocy medycznej. W niektórych przypadkach jednak krwawienie z implantacji może wymagać wizyty u lekarza.

Co to jest krwawienie z implantacji?

Krwawienie z implantacji nastąpi tuż przed oczekiwanym cyklem menstruacyjnym. Jest a-cardin forum to bardzo wczesny oznaka ciąży, która występuje na kilka dni przed testem ciąży potwierdzi, że samica jest w ciąży.

Proces implantacji zaczyna się od zapłodnienia. Po zapłodnieniu jaja nazywa się to zarodkiem.

Zarodek przemieszcza się przez jajowód w kierunku macicy. W tym czasie zarodek mnożył się, stając się blastocystą, która jest liczbą komórek zebranych razem.

Gdy blastocysta dotrze do macicy, będzie szukał dobrego miejsca, aby przymocować się do ściany ściany macica. To przywiązanie do macicy nazywa się implantacją. Po zakończeniu implantacji zarodek rozpocznie 9-miesięczną podróż do zostania noworodkiem.

Dlaczego implantacja zachodzi?

Implantacja zwykle występuje około 1-2 tygodni po jajku został zapłodniony. Jest to również około tydzień po owulacji i na kilka dni przed samią jej regularnego okresu.

Podczas implantacji, przywiązanie zarodka do ściany macicy może rozbić niektóre naczynia krwionośne w obszar, powodujący łagodne krwawienie.

Znaki i objawy

Krwawienie z implantacji jest jednym z najwcześniejszych możliwych do zidentyfikowania oznak ciąży.

Istnieje pewne wyraźne oznaki i objawy Aby pomóc osobie zidentyfikować krwawienie z implantacji:

 • Wczesne krwawienie: Krwawienie z implantacji często nastąpi kilka dni przed oczekiwanym cyklem miesiączki. Jednak nie zawsze tak jest i wiele osób mylą te dwa.
 • Niezwykłe kolorowe wyładowanie: Krwawienie implantacyjne powoduje niezwykłe rozładowanie, które różnią się w kolorze różowawym do bardzo ciemnobrązowego lub czarnego.
 • Bardzo lekkie krwawienie: krwawienie i wyładowanie spowodowane implantacją jest lekkie. Wiele osób doświadcza zaledwie kilku godzin plam, jednego miejsca lub tylko serii wypisu.
 • skurcze: implantacja może również powodować łagodne i tymczasowe skurcze.

Inne inne Znaki

Ponieważ implantacja jest wczesnym oznaką ciąży, osoba może również doświadczać innych objawów związanych z ciążą. Wczesne oznaki ciąży mogą się różnić w zależności od osoby i mogą obejmować:

 • Huśtawki nastroju
 • zawroty Li> Nudności i wymioty
 • Zwiększony zmysł zapachu
 • Pragnienia żywności i awersje
 • Temperatura podniesiona

Jednak , nie wszyscy doświadczą powyższych objawów. U niektórych osób jedynym objawem może być plamka światła trwającego tylko jeden dzień.

Leczenie

Krwawienie z implantacji jest typowym oznaką ciąży i zwykle nie jest niebezpieczne. Z tego powodu nie ma potrzeby leczenia. Krwawienie

spowodowane implantacją zwykle usuwa się w ciągu kilku dni bez konieczności leczenia. Ciężkie krwawienie może być oznaką miesiączki lub powikłania ciąży. Lekarze zalecają w tym czasie dana osoba nie używa tamponów.

Osoba powinna porozmawiać ze swoim lekarzem, jeśli doświadcza krwawienia i myśleć, że może być w ciąży.

Krwawienie z implantacji vs. Cykl menstruacyjny

Wiele samic mylą krwawienie implantacji z cyklem menstruacyjnym. Istnieje kilka kroków, które osoba może podjąć, aby pomóc im w określeniu, co się dzieje:

Sprawdź krew

Najpierw sama krew może udzielić odpowiedzi. Krwawienie z implantacji zwykle będzie wyglądać inaczej niż krwawienie menstruacyjne. Może być ciemniejszy niż krew z okresu ze względu na dodatkowy czas potrzebny na podróż przez pochwę.

Ilość krwawienia jest zwykle bardzo lekka. W niektórych przypadkach samice mogą doświadczyć kilku godzin zauważania i nic więcej. Niektóre osoby mogą doświadczyć jednego miejsca krwi i wyładowania bez żadnych innych znaków. Często wytwarza wyładowanie z różowym lub brązowawym odcieniem.

Menstruacja zwykle wytwarza krew o większym czerwonym kolorze, który trwa kilka dni lub dłużej, z wyładowaniem od ciężkiego do światła w tym czasie.

Większość ludzi rozumie, jak wygląda ich typowy przepływ krwi i prawdopodobnie zauważy, że krwawienie z implantacji wygląda inaczej.

Sprawdź czas

Każda osoba, która podejrzewa, że ​​są Doświadczenie krwawienia implantacyjnego powinno pomyśleć o czasie, ponieważ ostatnio uprawiał seks. Implantacja

występuje około 1-2 tygodni po zapłodnieniu. To w większości przypadków umieszcza to blisko lub tuż przed czasem miesiączki. Jeśli minęło ponad miesiąc, odkąd kobieta uprawiała seks, jest mało prawdopodobne, aby doświadczyli krwawienia implantacyjnego.

Najłatwiejszym sposobem na dowiedzenie . Testy te najlepiej działają kilka dni po zatrzymaniu krwawienia implantacji.

„płeć” oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi i w różnych okolicznościach. Do celów tego artykułu używamy terminu w odniesieniu do stosunku płciowego, który obejmuje wytrysk nasienia do pochwy.

Sprawdź inne objawy

Powiązane objawy ciążowe mogą również pomóc Osoba określa różnicę między krwawieniem implantacyjnym a miesiączką.

Jednym łatwo identyfikowalnym objawem jest choroba poranna. Poczucie nudności rano może być oznaką ciąży i zwykle nie jest oznaką regularnej menstruacji. Nudności mogą również wystąpić w wyniku niektórych codziennych zapachów, takich jak mięso, czosnek lub zwierzęta domowe.

Kolejnym objawem spowodowanym implantacją jest skurcze, które występuje, gdy jajo przyczepi się do ściany macicy. Te skurcze są często bardzo lekkie w porównaniu z tymi, których doświadcza wiele kobiet w regularnym okresie.

Tendość w piersiach może być również oznaką ciąży, szczególnie u kobiet, które nie doświadczają bolesności piersi podczas miesiączki.

Inne objawy mogą być trudniejsze do oceny, takie jak wahania nastroju i głód pokarmu. Mogą to być oznaka zarówno ciąży, jak i zespołu przedmiesiączkowego (PMS).

Dowiedz się więcej o wczesnych oznakach ciąży.

Powikłania

Krwawienie z implantacji nie jest Przyczyna niepokoju przez większość czasu. Jest to znak, że zarodek przyczepił się do ściany macicy i zaczyna rosnąć.

Osoba, która wciąż nie jest pewna, czy doświadczyła krwawienia implantacyjnego, czy okres może wziąć udział w teście ciąży, aby się dowiedzieć Jeśli są w ciąży. Powinni poczekać kilka dni po zatrzymaniu krwawienia przed przystąpieniem do testu.

Doświadczenie ciężkiego krwawienia na każdym etapie ciąży jest oznaką komplikacji, a osoba powinna szukać uwagi lekarskiej.

Kiedy można zobaczyć lekarza

Krwawienie światła podczas różnych etapów ciąży jest typowe. Może to być spowodowane różnorodnymi rzeczami, takimi jak podrażnienie rutynowego badania, płeć lub infekcja pochwy. To lekkie krwawienie zwykle nie trwa długo, ale osoba, która doświadcza jakiegokolwiek krwawienia, powinna zgłosić go lekarzowi, aby być bezpiecznym.

Osoba, która doświadcza cięższego krwawienia, będzie wymagała uwagi lekarskiej. Ciężki lub uporczywy przepływ krwi, którym towarzyszy skurcze menstruacyjne lub zakrzepy krwi, może być oznaką poważnych powikłań, takich jak:

 • ciąża molowa, w której guz nienowotworowy rozwija się w macicy
 • an ectopic pregnancy, in which egg implants somewhere other than the uterus causing a medical emergency.
 • a miscarriage, which is the early loss of a pregnancy

Często zadawane pytania

Czy test ciążowy będzie dodatni podczas krwawienia implantacyjnego? Po wszczepieniu.

Wokół implantacji poziomy HCG mogą być nadal zbyt niskie, aby można je było wykryć przez ciążę, ale może to różnić się w zależności od osoby. Gdy HCG osiągnie określone poziomy, zazwyczaj 1-2 tygodnie po implantacji, test ciążowy będzie zwykle pozytywny.

Jak wydaje się implantacja?

Oprócz krwawienia implantacyjnego w niektórych przypadkach w niektórych przypadkach Implantacja może powodować skurcze brzucha, wzdęcia i zmiany śluzu szyjnego człowieka. Oprócz ogólnych objawów wczesnej ciąży, które mogą się pojawiać, osoba może również doświadczyć wzrostu podstawowej temperatury ciała.

Dowiedz się więcej o oznakach i objawach implantacji.

skurcze wskazują na ciążę?

skurcze, które dana osoba może poczuć po implantacji, może wydawać się podobne do skurczów menstruacyjnych. Z tego powodu pomocne może być znajomość i rozpoznanie niektórych innych objawów wczesnej ciąży niż brakujący okres.

Podsumowanie

Krwawienie z implantacji może wystąpić, gdy nowo uformowany zarodek przyczepia się do ściany macicy i rozkłada niektóre z naczyń krwionośnych macicy. Może się to nie zdarzyć w każdym przypadku, ale jest typowym objawem implantacji.

może być trudno odróżnić krwawienie z implantacji, miesiączką i plamieniem. Znajomość oznak wczesnej ciąży może pomóc osobie powiedzieć różnicę. Jeśli ktoś myśli, że może być w ciąży, może przystąpić do testu ciąży.

Jednak test ciążowy nie zawsze może być dokładny tak wcześnie w ciąży. Czekanie około tygodnia może pomóc zwiększyć szansę, że wynik testu będzie dokładny. Osoba może również zobaczyć lekarza, jeśli uważa, że ​​może być w ciąży.

 • ciąża/położnictwo
 • Zdrowie kobiet/ginekologia

Contents

Comparar listados

Comparar