Czy można bezpiecznie używać wazeliny jako smaru seksualnego?

Czy można bezpiecznie używać wazeliny jako smaru seksualnego?

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

wazelina lub galaretka naftowa to maść na bazie oleju, której ludzie mogą użyć do nawilżenia i zmiękczania suchej skóry. Chociaż wazelina może działać jako smar seksualny, może uszkodzić prezerwatywy lateksowe i zwiększać ryzyko infekcji i niezamierzonej ciąży. Lepiej jest użyć środka smarowego na bazie wody lub glikol.

Ludzie mogą chcieć użyć wazeliny jako smaru seksualnego, ponieważ ma miękką i gładką konsystencję. Wazelina nie staje się lepka ani wysusza, co – teoretycznie – sprawia, że ​​jest to dobra opcja smaru.

Jednak nie wskazane jest użycie wazeliny jako smaru seksualnego. W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego. Zamiast tego wymieniamy niektóre alternatywy.

Czy mogę używać wazeliny jako smaru?

Ludzie mogą technicznie używać wazeliny jako smaru seksualnego. Jest to substancja nietoksyczna, która jest bezpieczna do użytku zewnętrznego.

Jednak ludzie mogą chcieć rozważyć następujące czynniki przed użyciem wazelinii w tym celu:

 • Twórcy Vaseline tego nie zrobili Zaprojektuj produkt do smarowania seksualnego. Zgodnie z ostrzeżeniem dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa produktu, Vaseline jest odpowiednia do „użycia zewnętrznego”. Jego twórcy ani nie zaprojektowali, ani sprzedawali wazelinę jako seksualny smar.
 • wazelina może uszkodzić prezerwatywy. Osoby planujące stosowanie prezerwatyw lateksowych nie powinny wykorzystywać wazeliny jako smaru. Substancje na bazie oleju, takie jak galaretka naftowa, mogą osłabić produkty lateksowe. Osłabiona prezerwatywę częściej pęknie lub łzy podczas seksu, co może zwiększyć ryzyko zakażenia lub niezamierzonej ciąży.
 • wazelina może zwiększyć ryzyko zakażenia. W badaniu z 2013 r. Z udziałem 141 kobiet ze Stanów Zjednoczonych kobiety, które stosowały galaretkę naftową jako smar seksualny, miały większe ryzyko rozwoju bakteryjnego pochwy niż osoby, które stosowały inne produkty i metody.

Dlaczego dlaczego Użyj smaru?

Smary mogą zwiększyć przyjemność seksualną poprzez zmniejszenie tarcia podczas seksu.

Tarcie podczas seksu jest nie tylko niewygodne, ale może powodować wyścielenie pochwy lub odbytu. Te łzy mogą narażać ludzi na większe ryzyko zakażeń przenoszonych drogą płciową.

W poniższych sekcjach przyglądamy się niektórym bezpieczniejszym alternatywom dla wazeliny.

alternatywy

Chociaż choć Korzystanie z wazeliny może zmniejszyć tarcie podczas płci – spełnienie funkcjonalnej roli smaru – nie jest to najskuteczniejszy smar, szczególnie gdy dana osoba używa go obok prezerwatywy.

Ludzie szukające lepszych alternatyw dla wazelinu mogą chcieć Aby rozważyć trzymanie się produktów, które producenci specjalnie projektują jako smary. Należą do nich:

smar na bazie wody

Administracja żywności i leków (FDA) zaleca, aby osoby używali smaru na bazie wody z beznadziejnymi prezerwatywami lateksowymi, aby zapobiec pękaniu prezerwatyw, podrażnień i infekcji.

Dostępnych jest wiele różnych środków smarowych na bazie wody online.

FDA sugeruje również, że ludzie unikają używania smarów, takich jak wazelina, które zawierają olej, tłuszcz lub tłuszcz, ponieważ one są może uszkodzić prezerwatywy lateksowe.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca stosowanie smarów na bazie wody o pH około 4,5 dla stosunku pochwy i pH 5,5 do 7 dla seksu analnego.

W artykule przeglądu z 2013 r. Wstępne dane sugerują, że smary na bazie wody zwykle wykazują wyższą zgodność z prezerwatywami. Jednak smary na bazie wody, które zawierają wyjątkowo wysokie stężenia materii cząstkowej, mogą uszkodzić podszewkę odbytnicy.

Autor tego przeglądu wymaga bardziej rygorystycznych testów bezpieczeństwa i zgodności z prezerwatywą dla wszystkich smarów na bazie wody i silikonu.

glikol smarowy

glikol jest humectantem, który wielu producentów dodaje do smarów na bazie wody. Glikol propylenowy służy jako główny składnik w wielu smarach ocieplających.

Ludzie mogą wybierać z szeregu smarów na bazie glikolu online.

Jednak smary oparte na glikolu wysychają szybko i mają potencjalne Aby wywołać infekcje drożdżowe.

smary na bazie silikonu

smary na bazie silikonu są ogólnie kompatybilne z gumą naturalną i prezerwatywami lateksowymi. Trwają również dłużej niż smary na bazie wody.

Wiele smarów na bazie silikonowych jest dostępnych do zakupu online.

Jednak smary na bazie silikonowe kosztują więcej niż smary zawierające wodę lub glikol. Nie zmywają również, gdy osoba płukuje je wodą, co może sprawić, że czyszczenie wyzwania.

żel aloe vera

żel aloe Vera to związek na bazie wody, który ludzie mogą ludziom Wyciąg z liści rośliny Aloe Vera. Żel Aloe Vera zawiera przeciwutleniacze i glikoproteiny, które korzystają na zdrowiu ludzi przez:

 • Zwiększanie gojenia się ran
 • Poprawa nawodnienia skóry
 • Powodujące działanie przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe
 • Wzmocnienie aktywności immunologicznej
 • Zwiększenie zawartości wody w jelitach

żel aloesowy jest odpowiednim naturalnym smarem. W rzeczywistości niektóre komercyjne smary wykorzystują żel aloesowy jako główny składnik.

Teoretycznie zawartość wody w 100% produktach Aloe Vera sprawia, że ​​są stosunkowo bezpieczne w użyciu z prezerwatywami lateksowymi. Jednak nie ma wystarczającej liczby badań naukowych, aby poprzeć to twierdzenie.

Osoby z cukrzycą mogą chcieć uniknąć spożywania aloesu, ponieważ może obniżyć poziom glukozy we krwi, zgodnie z National Center for Assclementary and Integrative Health. Rośliny

Aloe Vera zawierają również lateks, który powoduje silne efekty przeczyszczające, jeśli dana osoba ją zużywa. Spożywanie lateksu aloesowego może prowadzić do skurczów żołądka i biegunki.

aby uniknąć

Niektóre produkty gospodarstwa domowego mogą technicznie działać jako smar. Jednak wiele z tych produktów może znacząco uszkodzić prezerwatywy lateksowe.

Ludzie powinni unikać stosowania następujących produktów gospodarstwa domowego i naturalnych jako smarów seksualnych:

 • oleje, takie jak olej dla niemowląt, Olej kuchenny i olej roślinny
 • Produkty mleczne, takie jak masło
 • Produkty kosmetyczne, takie jak kreme na twarz i nadwozie
 • Maść spalania
 • Krem hemoroidalny
 • Ropa naftowa

Podsumowanie

Chociaż ludzie mogą używać wazeliny jako smaru seksualnego, nie jest to najlepsza opcja. Wazelina może uszkodzić prezerwatywy lateksowe, bakterie pułapki, które mogą prowadzić do infekcji, a także zabezpieczyć odzież i prześcieradła.

Zamiast wazeliny ludzie mogą chcieć rozważyć wybór smaru na bazie wysokiej jakości. Producenci specjalnie zaprojektują te produkty w celu zwiększenia przyjemności seksualnej bez szkodliwych prezerwatyw.

 • Choroby zakaźne / bakterie / wirusy
 • ciąża / położnictwo
 • Zdrowie seksualne / choroby przenoszone drogą płciową /

Wiadomości medyczne harmoniqhealth.com mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents

Publicación anterior

Deciding on Board Portal Providers

Siguiente publicación

Droguri de investigare

Comparar listados

Comparar